Zamów w online www.esklep-medyczny.pl

Lampy Sollux rozgrzewająceLampy na podczerwień to nowoczesna technika nadzwyczaj rozwinięta. Obecnie możemy korzystać z urządzeń, których funkcjonowanie jest korzystne dla zdrowia i wyglądu człowieka. Są to urządzenia, które posiadają konkretne zastosowanie, wykorzystuje się je w przeróżnych dziedzinach.

Mnóstwo takich lamp do naświetlania, używa się w kosmetologii i w rehabilitacji.


Najbardziej popularnym urządzeniem w tej kategorii, są lampy sollux. Ich nowatorskie zastosowanie, pozwala pozbyć się bólu, zagoić ranki, zmniejszyć stany zapalne, czy złagodzić podrażnienia spowodowane rozmaitymi czynnikami automatycznymi, np. po zabiegu złuszczania skóry. Tego typu lampy o przeznaczeniu ciepłoleczniczym i światłoleczniczym, są wyjątkowe w swoim rodzaju.

Wyposażenie takiej lampy sollux


komponuje się z kilku filtrów o rozmaitych odcieniach. Jest to filtr w odcieniu białym, jaki wysyła światło dostrzegalne w odcieniu białym, ponadto powinno się jeszcze wymienić filtr w odcieniu czerwonym. Każdy jeden z tych filtrów przepuszcza światło w jednym odcieniu, a zatrzymuje w innym.

lampa typu solux podczerwien zatok

Zastosowanie lamp na podczerwień


jest niezwykle łatwe, jednakże wiele zależy od tego, czy używa się lampy sollux do zabiegów miejscowych, czy dużej lampy do naświetleń całkowitych. Przy naświetlaniu punktowym lampa ta musi się znaleźć około 20-30cm, od miejsca jakie ma być naświetlane i nagrzewane. Jeżeli chory ujawnia wielką czułość na światło lampy to można zwiększyć odległość.

Jeżeli natomiast chodzi o oświetlenie ogólne, wtedy odległość musi wynosić minimum 100cm. To jak długo ma potrwać zabieg naświetlania lampą sollux, zależy od wielu czynników. Zasadniczo bierze się pod uwagę typ schorzenia, natężenie bólu, a także moc żarówki w lampie.